Дома Тагови Принц салата

Таг: Принц салата

НОВОГОДИШНА САЛАТА ЗА 2023: Од само 2 состојки се разликува од...

За празниците речиси сите ја подготвуваат pycката салата која е неизбежна, особено на новогодишната трпеза. Pycката салата или Мимоза салатата се омилените салати кои...

ПРИНЦ САЛАТА – поради оваа салата ќе ја заборавите руската!

Потребни состојки: 500 г говедско месо (суво говедско или варено/печено па ситно сечкано) 200 г кисели краставички (ситно исечкани) 2-3 чешниња лук, ситно исечкани и промешани со...