Дома Тагови причина за дебелеење

Таг: причина за дебелеење

Кога надбубрежната жлезда не функционира како што треба, доаѓа до дебелеење:...

Нерамнотежа и пореметување во функцијата на надбубрежната жлезда доведува со вишок или недостиг на поедини хормони, а тоа пак, до појава на дебелина. Ова се...