Дома Тагови прелиени погачици

Таг: прелиени погачици

Ако ви треба „спас“ рецепти за ненадејни гости, овие печива се...

Вака брзо приготвена пита ќе ве cпаси во секоја ситуација. Ви ја предлагам оваа пита со фил од месо, но секако, вие можете да...

Нешто ново и необично – прелиени погачици со сирење, млечен вкус...

Прелиени погачици со сирење, млечен вкус и мирис. Се приготвуваат многу едноставно и одлични се за вечера или појадок. Потребни состојки: 100 мл топло млеко, 1 супена...