Дома Тагови прелиени печива

Таг: прелиени печива

Нешто ново и необично – прелиени погачици со сирење, млечен вкус...

Прелиени погачици со сирење, млечен вкус и мирис. Се приготвуваат многу едноставно и одлични се за вечера или појадок. Потребни состојки: 100 мл топло млеко, 1 супена...