Дома Тагови прелиен колач со млеко

Таг: прелиен колач со млеко

ПОВКУСЕН ОД КЛАСИЧНИОТ: Кох со гриз и какао, вкусен и мирисен,...

Иако голем број од познатите ресторани ширум Балканот неодамна нудат еден деликатес наречен „кох“, искусните „хедонисти“ знаат дека овој десерт е всушност јужноамериканска торта...

Ако имате јајца, млеко и гриз – направете сочен и мирисен...

Постојат повеќе рецепти за подготовка на овој старински колач, а овојпат добивме нов рецепт кој се состои само од пет состојки и не содржи...