Дома Тагови празнични питички

Таг: празнични питички

НАЈВКУСНИТЕ ШТРУДЛИ СО ЏИМИРИНКИ: Предјадење за славската трпеза, вкусни до бесвест

Кога бевме мали, нашите баби и мајки често подготвуваа пити кои ги полнеа со сирење, спанаќ, праз, џимиринки... Оние пити кои се филуваа со...

Направете си мали пити со фил: Необични, а толку многу вкусни,...

Кога ќе помислам што да направам денес за ручек, а да биде брзо и вкусно, веднаш ми текнува на овие мали питички кои се...