Дома Тагови празнични колачи

Таг: празнични колачи

ОРЕВОВИ РОЛАТИ: Излегуваат 80 колачиња, секое парче се топи во уста,...

Кифличките-ролати се многу вкусни и ровки, излегуваат 80 колачиња и што е најважно од сѐ, стојат многу долго и ја задржуваат текстурата како кога...

Рецепт кој секогаш успева и ме спасува кога немам време ...

Вкусните ситни колачи од неколку состојки се омилениот десерт кога сакате да приготвите нешто брзо, а вкусно, особено кога ќе ви се најават ненадејни...

Реформ обланди: Повкусни и од тортата, искомбинирајте ореви и чоколадо, имаат...

Реформ обландите се издвојуваат од сите останати ситни колачи поради нивниот богат и исклучителен вкус. Спојот на ореви и чоколадо со уште неколку состојки...

ЗА САМО 15 МИНУТИ НАПРАВЕТЕ ГИ ОВИЕ ВКУСНИ ШТАНГЛИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ:...

Празниците се ближат, а полека започнуваат и подготовките за велигденската трпеза која секоја домаќинка сака да биде богата и разновидна. Не ги пропуштајте овие...

ОВИЕ КОЛАЧИЊА МИРИСААТ НА БЕЗГРИЖНОСТ: Старински кифлички, потопени во шербет

Колачите се врв, сочни, превкусни, им нема рамни. Ова е еден рецепт за старински колачи кои порано ги подготвуваа нашите баби, а ние ги...

КОКОС КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДО: Подобри се од рафаело, сите го бараат...

Ако баравте брз и едноставен рецепт за празнични ситни колачи, тогаш сте на вистинското место. Се приготвуваат брзо, а се печат само 10 минути....

Колачињата на тетка Милица се највкусните, едните се полнети со џем,...

Воодушевена сум од овие ситни колачиња, по рецептот на тетка Милица. Оставете ги настрана класичните колачи, кои се прават постојано и малку поиграјте си...

Божиќни колачиња: Ми требаше 15 минути да ги направам, едноставни и...

Божиќните колачиња се најубавата декорација во металните украсни кутии и често се даваат како божиќен или новогодишен подарок на кој сите се радуваат. Направете...

3 вида празнични колачи кои мора да ги пробате: Крешенти, Реформ...

За вас одвоивме три рецепти за многу вкусни, празнични колачи. Крешенти Ова е старински колач кој во последно време стана многу популарен и често се приготвува...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"