Дома Тагови посно тесто

Таг: посно тесто

ПОСНО ЛУДО ТЕСТО: Во фрижидер се чува до четири дена и...

Лудото тесто можете да го направите денес, а печивото да го обликувате и печете дури во петок. Најважната работа кога правите кифлички, пита, погача...

МЕКИЦИ – ТЕГАНИЦИ ОД БРАШНО И ТОПЛА ВОДА: Не впиваат масло,...

Домашните мекици или теганици се многу вкусни теста, а се приготвуваат без јајца и млеко, па доколку постите може да ви послужат како одличен...

СУМ ПРАВЕЛА МНОГУ ПИЦИ, НО ОВА ТЕСТО МИ Е НАЈДОБРО: Посно...

Кога со сопругот постиме, оваа пица многу често ја подготвувам бидејќи ни е највкусното јадење во тие денови. Тестото е домашно и посно, се...