Дома Тагови посни колачи со џем

Таг: посни колачи со џем

ПОСНИ БЛАГИ КИФЛИЧКИ СО ЏЕМ: Со мерак се прават, но и...

Може да ги послужувате како слатки кифлички или како мини кроасанчиња. Првиот рецепт е многу едноставен за овие благи, посни печива со џем е...

Посни колачи готови за час: стојат со денови, а сепак се...

Рецепт за посни колач-кекси полнети со џем, без млеко и јајца кој го правам со години. Имаат неодолив вкус и мирис. Брзо се приготвуваат...