Дома Тагови посни кифлички со џем

Таг: посни кифлички со џем

ПОСНИ БЛАГИ КИФЛИЧКИ СО ЏЕМ: Со мерак се прават, но и...

Може да ги послужувате како слатки кифлички или како мини кроасанчиња. Првиот рецепт е многу едноставен за овие благи, посни печива со џем е...

ПОСНИ КРОАСАНЧИЊА СО ЏЕМ: готови за 5 минути плус печење, со...

Некои ги нарекуваат кифли, а некои кроасани. Не е ни важно бидејќи се превкусни и толку ровки што се топат во уста. Ги правам...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"