Дома Тагови посна сарма

Таг: посна сарма

Вчера ми се пријадоа сармички, па денес за ручек го спремив...

Колку повеќе ќе употребите кромид и праз (без разлика што нема месо), толку сармата ќе биде повкусна. Добро би било садот во кој ќе...

ПОСНА САРМА ОД РЕРНА: Фил каков што не сте пробале досега...

Веројатно си мислите дека ништо не може да ја замени класичната сарма, сепак кога ќе ја пробате оваа посна сарма - ќе останете без...

ПОСНА САРМА СО НЕОДОЛИВ ВКУС: Манастирски рецепт од кој излегуваат многу...

Посна сарма каква досега не сте јаделе. Рецепт на Пекар Пекарица– Посна сарма, манастирски рецепт, идеална за есенските и престојните зимски денови. Единствен рецепт,...

Старинска посна сарма со праз и ориз – за мене оваа...

Мојата денешна сарма е без месо, со многу кромид и праз, а ја готвам во рерна. Сега е сезона на кисела зелка, па да...

Посна сарма каква досега не сте јаделе (Манастирски рецепт)

Рецепт и видео презентација на “Пекар Пекарица” – Посна сарма, манастирски рецепт. Единствен рецепт, испробан и со фантастичен вкус кој не се разликува од сармата...

Старинска сарма (посна) – вкус кој не се заборава

Сармата е омилено јадење речиси на сите луѓе од Балканот, но и пошироко. Најубавата се витка во лист од кисела зелка, но може да...