Дома Тагови посна пита со спанаќ

Таг: посна пита со спанаќ

Откријте зошто оваа пита се разликува од останатите – ПОСНА ПИТА...

Рецепт на Валентина Машковиќ. Деновите на постот започнаа, па за сите оние кои постат се надевам дека овој рецепт ќе им биде од корист,...

ЗАБОРАВETE НА СИТЕ ПИТИ: Посна солена штрудла, здрава, вкусна, полна со...

ЗАБОРАВETE НА СИТЕ ПИТИ: Полнети солени печива, здрави, вкусни, полни со витамини - рецептот вреди да се проба! Здраво драги мои, еве еден предлог,...

Посна торта од спанаќ – превкусна, иако е посна

Фото и рецепт: Јована Потребни состојки: 23 лажици брашно (1 лажица околу 20 г, не преполна), 200 г обарен спанаќ, 100 мл масло, 100 мл газирана вода, 100 мл пиво, 1...