Дома Тагови посна чорба

Таг: посна чорба

КОМПЛЕТЕН ПОСЕН РУЧЕК -КОМПИР И ЧОРБИЧКА: Го јадеме без леб, мав...

Овојпат во кујната на драгата баба се приклучи и дедото кој беше главен готвач. Подготви толку вкусно јадење што вреди сите да си го...

Посна рибина чорба за која сите зборуваат, има прекрасен вкус, секогаш...

Кога ќе видите кои состојки се користат за приготвување на чорбата, тогаш навистина ќе очекувате совршенство од вкус. Чорбата се јаде со уживање и...

ПОСНА ВИТАМИНСКА ЧОРБА: Оброк кој го крепи телото во посните денови...

Ќе ви претставиме два рецепти за многу вкусни посни зеленчукови чорби кои се многу здрави и се препорачува да се јадат не само за...

Идеална посна рибина чорба за претстојните денови – рецепт од еден...

Иларион Џурица, монах од манастирот Свети Архангел Гаврил во Земун, подготви збирка посни оброци за престојни посни денови. - ,,Јас ги собрав посните рецепти од...

Чорбата на моето детство и првото јадење кое научив да го...

Ова јадење ми е омилено, не само затоа што е вкусно, туку затоа што ме враќа назад во убавите спомени. Ова е мојот рецепт. Потребни...

ПОСНА ЧОРБА БЕЗ КАПКА МАСЛО

Фото и рецепт: Маја Митиќ Потребни состојки: 2 поголеми компири 50 г непечен сончоглед (мелен) 50 г сусам (мелен) 100 г соја трошки 2 главици кромид 200 мл мелени домати од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"