Дома Тагови посна богата торта

Таг: посна богата торта

ПОСНА ТОРТА БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Изгледа многу свечено и особено...

Торта без млеко и јајца, највкусната посна верзија. Многу ми се допаѓа тоа што секое парче убаво изгледа, а сепак е сочно и кремасто....