Дома Тагови посен ориз

Таг: посен ориз

ОРИЗ НА МАНАСТИРСКИ НАЧИН како што јадат монасите, идеален и заситен...

Овој богат и ароматичен ориз, кој го конcyмираат монасите е идеален додаток за секое месо, а може да биде одлична лесна вечера или ручек...

Посен ориз каков што го готват монахињите – идеален и заситен,...

Рецепт и видео презентација на BonApeti.rs – ориз на манастирски начин. Овој богат и ароматичен ориз кој го консумираат монасите, се приготвува според стар манастирски...