Дома Тагови посен ориз со зеленчук

Таг: посен ориз со зеленчук

Aко го барате најевтиниот ручек на свет, потсетете се на ова...

Порано кога нашите баби немаа многу намирници за да готват богати јадења, тие сепак, секогаш наоѓаа начин како од евтини состојки да направат нешто...

ОРИЗ НА МАНАСТИРСКИ НАЧИН како што јадат монасите, идеален и заситен...

Овој богат и ароматичен ориз, кој го конcyмираат монасите е идеален додаток за секое месо, а може да биде одлична лесна вечера или ручек...