Дома Тагови посен колач со ореви

Таг: посен колач со ореви

Посен колач со ореви, толку е вкусен што почнав секој втор...

Многу е повкусен од другите колачи, треба да го пробате. Потребни состојки: 100 г мелени ореви 100 г шеќер 10 лажици било кој негазиран сок 150 г брашно 250 мл...

ПОСЕН И СОЧЕН КОЛАЧ – толку е вкусен што ќе почнете...

Многу вкусен колач, посен, се топи во уста. Потребни состојки: 350 мл свежо исцеден сок од портокал 4 супени лажици домашен џем од шипки (или по ваш...