Дома Тагови посен грав

Таг: посен грав

НАЈВКУСНОТО ГРАВЧЕ МАНЏА КОЈА НЕ ГО ДУЕ СТОМАКОТ: Направете го брзо...

Ова е еден од најдобрите манџи со грав кои досега ги имам направено. Манџата излегува густа и на вкус гравот е феноменален. Со неколку...

ПОСНО ЈАДЕЊЕ СО ГРАВ: Го јадеме и на непосни денови, излегува...

Многу луѓе често се жалат дека гравот им предизвикува многу гасови после јадење, но сепак одлучуваат да го јадат поради тоа што е вкусен....

МНОГУ ВКУСНО ПОСНО ЈАДЕЊЕ СО ГРАВ: Прастар и оригинален рецепт, запишете...

Рецепт на Ристиќ Наташа. Традиционално се приготвува за посните слави во јужните краишта од Србија. Рецептот е прастар и оригинален. Постојат негови варијанти на...

ИСТО КАКО СО МЕСО: Посен гулаш со печурки за богата трпеза

Навреме осмислете ги посните оброци, а гулашот со печурки е еден од повкусните. После првиот рецепт ќе ви го претставиме и рецептот за приготвување...

БЕЛ ГРАВ (посно на вода)

Потребни состојки: 500 г бел грав 250 г кромид (може и праз) 1 морков 1 сува пиперка 2 лажици брашно (може и пченкарно) Сол, црвен пипер Постапка: Одвечер потопете го гравот во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"