Дома Тагови полнето тесто

Таг: полнето тесто

Децата ги макаат во ајвар, а јас ги јадам со сè:...

Драги домаќини и домаќинки, како вие го искористувате пирето што ќе ви остане? Јас од него правам крокети. Убави се и вкусни, крцкави однадвор,...

OВОЈ РЕЦЕПТ ЗА ПЕЧИВО ГО БАРАВ ЕДНА ГОДИНА, без масло, со...

OВОЈ РЕЦЕПТ ЗА ПЕЧИВО ГО БАРАВ ЕДНА ГОДИНА, без масло, со мерки на чаша, сега кога го имам не би го заменила за ништо....