Дома Тагови полнети пиперки

Таг: полнети пиперки

Полнети пиперки со сечкан или рендан компир, старо вкусно јадење кое...

Фото: Злата Рибиќ "Во исечкан компир ставете една шолја брашно, малку сол, сув зачин и неутрална павлака, па филувате ги пиперките и пред печење полејте...

Полнети пиперки со преубав фил: Овој рецепт злато вреди!

Многу вкусно јадење, секогаш кога ќе го приготвам цело се изедува. Потребни состојки: 1 кг мелено месо 3 главици кромид 3 домати 2 китки магдонос 1 супена лажица сув зачин...

Полнети пиперки запечени со кашкавал – популарно предјадење, а може и...

Запечените пиперки полнети со пиперки се многу популарно јадење на балканот. За вегетаријнаците и оние со послаб апетит може да бидат и главно јадење,...

Пиперки полнети со сирење и јајца – уште еден испробан рецепт...

Многу вкусно јадење, особено ако сте љубители на пиперките... Потребни состојки: 7 пиперки 500 г ситно рикота сирење или некое друго ситно сирење, по желба 100 г горгонзола...

Запечени пиперки со фил од сирење, нема подобар рецепт!

Може да се послужат како предјадење, прилог со главното јадење или за вечера, превкусни се! Потребни состојки: 3 пиперки поголеми 200 г сирење ситно издробено 50 г сланина...

Пиперки со сирење – леле колку е добро ова луѓе мои!

Првпат кога пробав една пиперка, знаев дека мора да го добијам рецептот! Вкусот е феноменален! Потребни состојки: 10 мали бабури 1,2 кг сирење за филување 1 литар сурутка Сол Постапка: Измијте...

Пиперки полнети со јајца и сирење

Потребни состојки: 6-10 црвени пиперки зависи од величината 350 г кравјо сирење 4 јајца 1 лажица брашно, по потреба 1 домат ¼ китка магдонос, ситно сечкан масло, сол, по потреба Постапка: Пиперките убаво...

Полнета пиперка како ладно предјадење – испробано и многу вкусно!

Потребни состојки: 4 големи бабурести пиперки во боја (црвена, жолта, зелена..) 100 г фета сирење, рендано 2 “зденки” топено сирење - тријаголници 150 г пршута или шунка (во...

Многу добар рецепт за посни пиперки – прсти да излижеш! Кога...

Потребни состојки: 12-15 пиперки (а може и суви) 200 г варен ориз 150 г праз 150 г морков 150 г рендан компир Зачин, црн пипер 2-3 лажици ајвар 200 мл доматен сос 2...

Полнети пиперки со компир по рецепт на свекрва ми – ќе...

Потребни состојки: 15 помали пиперки 4 компири 1 морков 2 зрели, поголеми домати 1 главица кромид 1 чешне лук 2 лажици сечкан лист од магдонос и целер 1 лажичка сол ½ лажичка мелен...