Дома Тагови полнети модри патлиџани

Таг: полнети модри патлиџани

Одлична идеја за ручек: полнети модри патлиџани од рерна

Вкусен ручек кој лесно и брзо се приготвува. Патлиџан полнет со месо, со вкусна и мека структура. Потребни состојки: 4 модри патлиџани 250 г мелено месо 100 г...