Дома Тагови полнета погача

Таг: полнета погача

МЕКА КАКО СУНЃЕР-Најдобра полнета ПОГАЧА каква не сте пробале досега, мека...

Пробајте го рецептот за полнета погача со специјален прелив и ќе се уверите дека не сте пробале досега таква: сочна, вкусна и мека како...

ПАМУЧЕН ЛЕБ ОД НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ: Се сече како пица, а вкусот...

Овој леб толку многу ме воодушеви, што не сакам да испробувам други рецепти. Тестото се подготвува многу брзо, не се чека многу да отстојува,...

ПОЛНЕТА ПОГАЧА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Многу вкусна и едноставна, одлично...

Одлично решение за вечера или појадок со чаша јогурт или убаво кисело млеко, а притоа ќе направите „чистка“ од фрижидерот и ќе потрошите сè...

ПАМУК ПОГАЧА: Мека, мирисна, полнета и многу вкусна, а едноставна, можат...

Ќе ве воодушеви со мекиот и воздушест вкус, но и со неверојатно лесната подготовка. Рецептот е наменет за почетници, а откако ќе се совлада...

Ја правев трипати во изминатава недела: Сочна погача која е полнета...

Вкусна погача, мека како душа, ја правев трипати во изминатата недела. Полнета погача на посебен начин, многу сочна. Децата многу ја сакаат и цело...

ПОЛНЕТА ПОГАЧА КАКВА НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ ДОСЕГА: Поради овој прелив излегува...

Рецепт и видео презентација на Аурора рецепти: „Прелиена полнета погача каква не сте пробале досега, го споделувам овој рецепт со вас, единствена и преубава...

ПИЦА ЛЕБ БЕЗ МЕСЕЊЕ: „Жалам што не го знаев овој рецепт...

Јас сум почетник во кујна и не сум спретна во месење тесто, но кога го видов овој рецепт, ме привлече изгледот на лепчето, но...

Погача мека како морска пена – сите ќе ви побараат рецепт

Рецепт и видео презентација на Јелена Петровиќ од Бабината кујна - Погача мека како морска пена. Погачато е толку мекичка како морска пена, мирисна,...

Брза и лесна погача полнета со сирење и кашкавал – многу...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти - Вкусна полнета погача. Погачата се приготвува од тесто кое стасува само еднаш. Постапката за приготвување...

Фина полнета погача, многу вкусна и мека, одлична за ручек или...

Видео рецепт: Јелена Петровиќ Потребни состојки: 300-350 г брашно 1 јајце 20 г квасец 50 мл масло 150 мл млеко 1 лажичка шеќер 1 прсофат сол за фил: 100 г сирење 1 лажица кисела павлака 150...