Дома Тагови похувани тиквици

Таг: похувани тиквици

ВАКА СЕ ПОХУВААТ ТИКВИЧКИТЕ ЗА ДА БИДАТ СОВРШЕНИ: Во смесата од...

Ова е наједноставниот, а најубавиот рецепт за похувани тиквички. Авторката на рецептот смета дека вака приготвените тиквички се дури и повкусни од месо, па...

ПОХУВАНИ ТИКВИЧКИ СО СУСАМ: Сè е готово за половина час, а...

Ова брзо јадење е многу вкусно, а особено е практично кога немате многу време за долго готвење. Похуваните тиквички заедно со салата од домати...

Исто како „виенска шницла“ само што оваа беше направена од тиквичка...

Кога тенко и сочно парче месо ќе се испохува двојно во јајца и лебни трошки, се добива познатото јадење наречено „виенска шницла“. Месото одвнатре...

БРЗО И ЛЕСНО: Домашни плескавици со тиквички од рерна – за...

Потребни состојки: 2 помали тиквички или една поголема (300 г), 2 јајца, 2 лажици масло, 1 лажичка сол, 3 лажици бело брашно, 2 лажици...

ЕДНОСТАВЕН РУЧЕК НА БРЗ НАЧИН

Одлично лесно јадење! Потребни состојки: 8 парчиња похувани тиквичи исечени во ленти 1 јајце 4 лажици кисела павлака Малку зачини (медитерански микс) 250 г кашкавал Малку маслиново масло Постапка: За овој рецепт користев...