Дома Тагови похувани тиквички

Таг: похувани тиквички

Сите мои пријателки знаат да похуваат тиквички, но постојано го бараат...

Тиквичките се одличен брз ручек кога сакате да подготвите нешто вкусно, а сепак да не потрошите многу време во кујната. Може да ги подготвувате...

СТАПЧИЊА ОД ТИКВИЧКИ: Повеќе нема да ги пржите, вака се подобри,...

Тиквичките може да се јадат сирови како салата, саламурени или поткиселени во тегла, да се пржат, печат, рендаат и да бидат дел од речиси...

ПОВКУСНИ ТИКВИЧКИ НЕ СМЕ ЈАДЕЛЕ: Ги наквасив во мешавина од зачини...

Не знаев што да направам за ручек и маж ми ми дојде во кујна со еден рецепт кој му го кажал колега на работа,...

ПОХУВАНИ САРМИЧКИ ОД ТИКВИЧКИ: Сосем едноставни, а толку многу вкусни, може...

Кога ќе се споменат „сарми“ сите веднаш помислуваме на оние од кисела зелка. Меѓутоа постојат и многу вкусни сармички приготвени од лозов лист, од...

ВАКА СЕ ПОХУВААТ ТИКВИЧКИТЕ ЗА ДА БИДАТ СОВРШЕНИ: Во смесата од...

Ова е наједноставниот, а најубавиот рецепт за похувани тиквички. Авторката на рецептот смета дека вака приготвените тиквички се дури и повкусни од месо, па...

Тиквичките вака ми се највкусни, ги спремам двапати седмично, брзо се...

Тиквички имаме во изобилие, па речиси секој ден приготвуваме најразлични јадења со нив. Евтини се, со адаптибилен вкус и што е најважно многу се...

ПОХУВАНИ ТИКВИЧКИ СО СУСАМ: Сè е готово за половина час, а...

Ова брзо јадење е многу вкусно, а особено е практично кога немате многу време за долго готвење. Похуваните тиквички заедно со салата од домати...

Исто како „виенска шницла“ само што оваа беше направена од тиквичка...

Кога тенко и сочно парче месо ќе се испохува двојно во јајца и лебни трошки, се добива познатото јадење наречено „виенска шницла“. Месото одвнатре...

Вкусни похувани тиквички со кашкавал: со некоја салата, може да бидат...

Ако сите некогаш сте похувале тиквички, тогаш знаете колку многу се вкусни. Но, направете ги еднаш и според овој рецепт, ќе бидете воодушевени, многу...

Домашни плескавици со тиквички од рерна, за 15 минути се готови...

Потребни состојки: 2 помали тиквички или една поголема (300 г), 2 јајца, 2 лажици масло, 1 лажичка сол, 3 лажици бело брашно, 2 лажици...