Дома Тагови похуван модар патлиџан

Таг: похуван модар патлиџан

ПОХУВАН МОДАР ПАТЛИЏАН: Кога ќе го направам вака станува повкусен и...

Многу вкусни парчиња похуван модар патлиџан кои можете да ги послужите како мезе, предјадење или како главно јадење. Испробајте ги трите нови вкуса од...

ПОХУВАНИ ПРСТИ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН: Повкусни и од пилешките, 1 состојка...

Толку се вкусни овие похувани прсти од модар патлиџан што можам да ги јадам секој ден, а воопшто не се тешки за приготвување. Не...

ЕМ КРЦКАВ ЕМ СЕ ТОПИ ВО УСТА – Похуван модар патлиџан,...

Со модар патлиџан многумина приготвуваат еден стар природен лек против артритис. Меѓутоа, освен што е лековит, модриот патлиџан, исто така е многу вкусен па...

Рецептот го видов на еден сајт и го пробав, излезе феноменално...

Фото и рецепт: Верица Николиќ – Похуван модар патлиџан Не е никаква мудрост да се испохува модриот патлиџан, но пробајте со овој начин на сечење...

Како се прави похуван модар патлиџан – вистински летен рецепт

Модрите патлиџани се многу здрави, па кога е нивната сезона треба повеќе да ги користиме во нашата исхрана. Ова е еден одличен рецепт, како...

Похуван црн патлиџан со млеко, превкусно, мора да го пробате овој...

Вкусни и крцкави. Потребни состојки: 2 модри патлиџани 1 прстофат сол 400 мл млеко 50 г рендан кашкавал 1 лажичка лук во прав 60 г ситна презла брашно за валкање 2 јајца Постапка: Модрите патлиџани...

ГЛУВИ РИБИ: Похуван модар патлиџан кој не е мрсен

Рецепт: Душица Дебарлиева Потребни состојки: 1 среден долгнавест модар патлиџан Сол, масло за пржење Брашно, јајце, презла Постапка: Ако сакате модрите патлиџани да не масни, тогаш најпрво обарете ги малку. Долгнавестите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"