Дома Тагови погачици

Таг: погачици

СЕ ГОТВАТ СО 1 ЧАША ВОДА, ЗА 10 МИНУТИ: Многу брзи,...

Овие вкусни печива мора да ги пробате. Тестото се замесува едноставно и слично како она за еклери и принцес крофни. Брашното кратко се вари...

Направете ги најмеките и највкусните кифлички и погачици – рецепт

Рецепт на Милица. Ова тесто за погачици го испробав и за кифлички, па оттогаш ни стана најомиленото од сите комбинации, мекичко и мирисно тесто......

ДОМАШНИ ПОГАЧИЦИ СО КАШКАВАЛ: Од малку состојки растат цел куп

Измешајте една чаша јогурт со малку рендан кашкавал и многу брзо и лесно ќе добиете домашни погачици кои по вкус и изглед немаат конкуренција.Пожете...

МНОГУ ВКУСНИ ПОГАЧИЦИ: Ова е најубавото нешто што сум го јадела,...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Денес ќе ви покажам како се приготвуваат највкусните погачици во свет. Сите што ги пробале досега...

ПАМУК ПЕЧИВО: Најмекото и највкусното досега, а на дечињата им е...

I РЕЦЕПТ: Најмекото печиво кое досега сум го пробала, а на децата им е омилено: ПАМУК ПЕЧИВО. Многу вкусно, меко како памук! Потребни состојки: 125...

Погачици на мој начин, често ги правам, сите ги сакаат

Фото и рецепт: Вера Черфељ Потребни состојки: 500 г сирење 250 г путер или маргарин 500 г брашно, јас ставив уште малку 1 јајце ½ прашок за печиво Постапка: Сирењето ситно изрендајте...

Едноставни погачици кои често ги правам – одлични се за појадок

Уште кога првпат ги пробав веднаш побарав рецепт, затоа што се многу вкусни и фантастично одговараат со некој солен намаз (но и сладок!), а...

Расцветани погачици – меки како душа

Потребни состојки: 550 г брашно + малку за премесување 200 мл вода 200 мл млеко 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 10 г свеж квасец 100 мл масло за премачкување одозгора: ½ чаша...

Брзи погачиња, готови се за 20 минути: Меко печиво со сирење

Потребни состојки: 500 г свежо кравјо сирење 250 г путер 400 г меко брашно ½ прашок за печиво 2-3 мали лажички сол 1 јајце за премачкување Сусам за наросување Деталите погледнете ги...

Ова се најмеките и највкусните кифлички и погачици

Ова е тесто за погачички кое е испробано и за кифлички и од тогаш е најомилено во сите комбинации, меко и мирисно... Верувајте, овие...