Дома Тагови подуеност

Таг: подуеност

ПОДУЕН ВИ Е СТОМАКОТ И ОТЕЧЕНИ ВИ СЕ РАЦЕТЕ ИЛИ НОЗЕТЕ:...

Задржувањето на водата во организмот е честа и непријатна појава. Најчесто тоа е безопасно и нема причина за загриженост, но се случува да е...

Ги намалува подуеноста и гасовите и ја олеснува мачнината после јадење,...

Симптоми на подуеност и гасови кои укажуваат на посериозна состојба се: силна б олка во стомакот, гасови придружени со запек, дијареа или губење на...

Ова масло ги смирува гасовите и подуеноста, толку е лековито што...

Секоја личност има одредена количина на гас во цревата, кои се формираат како резултат на распаѓање на органска материја од бактерии во цревата, како...

Мешавината од јаглика, магдонос, босилек и камилица ќе ви помогне да...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со надуеност во стомакот. Надуеноста се дефинира како чувство на исполнетост под притисок. Дали некогаш...

Маслото од оваа билка може да ве спаси од проблемите со...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите со гасови во стомакот: Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare. Маслото од коморач...

Ако имате гасови, гастритис и болно мокрење – може да ви...

Во Европа го донеле монасите уште во 12.век од тропска Азија и оттогаш се смета за “света билка” во многу култури. Расте како мала...

Лек за стомак: гасови, подуеност, грчеви, нередовна столица, болки и други...

Ова е еден стар рецепт на мојата баба. Го напишала на лист уште во 1962 година. Многу е ефикасен и спречува и смирува болки...

Трик: конечно го јадам гравот без страв дека ќе добијам гасови

Го обожувам гравот, но ми прави страшни непријатности - ми создава гасови и ми го дуе стомакот, понекогаш и два-три дена. Што сè не направив:...

Стар рецепт од баба ми за болки во стомакот, од 1962...

Ова е еден стар рецепт на мојата баба. Го напишала на лист уште во 1962 година. Многу е ефикасен и спречува и смирува болки...

Природен лек за замастен црн дроб, болни црева, подуеност, циркулација и...

Потребни состојки: 300 г свеж ѓумбиров корен 100 г поленов прав (смелен) 500 г квалитетен мед Постапка: Кога ќе купувате ѓумбир внимавајте коренот да биде свеж и да не...