Дома Тагови плетење

Таг: плетење

Хобито на нашите баби сега е модерно во светот – Докторите...

Поради пандемијата голем број луѓе психички потклекнаа и излегоа од колосекот што се нарекува – нормален живот. Поради стравот од неизвесноста, страв од заразување...

Исто како да сте на одмор: Плетењето е нова јога за...

- Многу научници веруваат дека плетењето им помага на жените на постара возраст да останат присебни и да го продолжат животот. Депресијата и анксиозноста може...