Дома Тагови питомо нане

Таг: питомо нане

Една чаша чај од нане на ден спречува мигрена, стомачни тегоби...

Нането се користи со векови како природен лек за широк спектар на болести и за одржување на општото здравје и благосостојба. Од сите здрави...

Лек за киселини во желудникот – овој лек делува моментно –...

Нането (Mentha piperita) особено поволно делува на дигестивниот систем и ги остранува тегобите во стомакот. Билката нане со своите состојки ги олеснува грчевите кои се...