Дома Тагови пити

Таг: пити

Евтино брзо и лесно: меки питички со сирење

Одлични за родендени и слави кога ни се потребни многу разновидни печива. Се приготвуваат брзо а имаат фантастичен вкус. Меки, сочни, мини питички. Потребни состојки: 500...

Сите мислат дека питата е сучена, а јас не знам да...

Фото и рецепт: Нена Петровиќ Потребни состојки: 700 г кори 8 полни лажици брашно ½ коцка квасец или 1 сув квасец 400 г млеко (или млака вода или 50:50) 150...