Дома Тагови пита со пилешко месо

Таг: пита со пилешко месо

ЌОРАВА ПИТА: Земаш парче, а не знаеш што те чека внатре

Ќорава пита или „пита со изненадување“ е познато јадење од босанските крашита, а основни продукти се пилешко месо и тесто. Различни парчиња месо се...

ОВА Е ОМИЛЕНАТА ПИТА НА МОЈОТ СОПРУГ: Рецепт кој треба да...

Рецепт на Ивана. „Денес подготвувам еден многу вкусен ручек кој на сопругот му е омилен. Не се сеќавам каде го видов овој рецепт, но...

Маж ми лудува по оваа пита – рецептот мора да го...

Рецепт и видео презентација на Ивана од Шерпица - Пита со пилешко месо и моркови: „Мојот маж лудува по оваа пита! Овој рецепт мора...

Пита со пилешко месо, вкусно, прсти да излижеш

Рецепт и видео прилог на: Cucina Facile Tashev – Пита со пилешко месо. Потребни состојки: 400 г брашно 140 мл млеко 120 мл топла вода 30 мл масло 1 кесичка сув...