Дома Тагови пита со крцкава коричка

Таг: пита со крцкава коричка

Сварете го тестото во зовриена вода: Резултатот ќе ве изненади, ова...

Првпат го пробав ова тесто кое се готви во зовриена вода и бев воодушевена од резултатот. Тестото не се распаѓа при варењето и се...