Дома Тагови пита со крем

Таг: пита со крем

Штрудла со крем од ванила, за мене овој рецепт е подобар...

Најдобрата кремпита со вкус на ванила! Потребни состојки: 500 г готови кори За прв фил: 3 поголеми јајца 3 лажици шеќер 1 шолја (од 200 мл) масло ½ шолја пченичен гриз 1...