Дома Тагови пита пастрмајлија

Таг: пита пастрмајлија

Како не се досетив на овој рецепт порано – пити пастрмајлии,...

Овие „пити-пици-пастрмајлии“ имаат извонреден вкус бидејќи тестото е многу меко, како памук. За филот обично се става доматна паста во комбинација со моцарела или...

Превкусна пита пастрмајлија по брз рецепт, излегуваат две големи пити од...

I РЕЦЕПТ: Пита пастрмајлија за ручек – превкусна! Излегуваат две големи пити од плехот во рерна. Фото и рецепт: Даница Данче Стојева. Рецептот на...

Пита пастрмајлија за ручек – превкусна! Излегуваат две големи пити од...

Фото и рецепт: Даница Данче Стојева Рецептот ни го претстави нашата драга Данче Стојева во групата НМД рецепти. Потребни состојки: 400 г брашно 1 лажичка сол ½ свеж квасец...