Дома Тагови пита без квасец

Таг: пита без квасец

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници…

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници...Тестото се замесува од вода, млеко и брашно, па дури и не мора нешто...

ПИТА БЕЗ КВАСЕЦ: Најубавото јадење од детството, кога ќе помислам на...

Питата со спанаќ е најубавото македонско јадење кое го подготвуваа нашите предци, а се јадеше со многу љубов, додека да се исполни душичката, но...

ПИТА СЕЧЕНИЦА, АМА НЕОБИЧНА: После печењето се залива и многу е...

Питите се омилени кај Македонците, па така имаме cyкани, тегнети, редени, виткани, лажни, излеани, бурек, ѓеврек пити и уште какви ли не. Овојпат ќе...

Откријте зошто оваа пита се разликува од останатите – ПОСНА ПИТА...

Рецепт на Валентина Машковиќ. Деновите на постот започнаа, па за сите оние кои постат се надевам дека овој рецепт ќе им биде од корист,...

БЕЗ РЕРНА И БЕЗ КВАСЕЦ: Брзи и вкусни питички со млад...

Ова е највкусниот појадок кон некогаш сум го пробала. Се приготвува едноставно, а многу е вкусно. Без квасец и без да вклучувате рерна. Мини...

Ова е СОПАРНИК – пита специјалитет која ќе ви проговори на...

Рецепт и видео презентација: Том Филос Здраво на сите, oва е СОПАРНИК, традиционален далматински специјалитет, но приготвен во домашни услови. Инаку, според оригиналниот рецепт сопарникот...