Дома Тагови пита-баклава

Таг: пита-баклава

ПОСНА ПИТА БАКЛАВА: Неодоливо сочна, вкусна и мирисна, секоја бара уште...

Ова е еден од оние колачи кои ве освојува со првиот залак. Кога ќе го гризнете тој е толку многу сочен, вкусен и мирисен,...

Пита-баклава со фил од јаболка, ореви и мак – сите ќе...

Има многу нежен вкус, секој слој поединечно се чувствува и сите заедно се слеваат во еден едниствен, прекрасна хармонија! Сочен и многу вкусен колач во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"