Дома Тагови пишии без капка масло

Таг: пишии без капка масло

КОГА ИМАТЕ САМО БРАШНО И ВОДА: Овој рецепт им враќа спомени...

Пишиите се омилениот македонски појадок кој редовно го подготвуваа нашите мајки, баби, тетки.. Се јадат во слатка или солена варијанта, а одлични се и...

Јогуртни пишии за 15 минути: Бирате помеѓу благи и солени, а...

Овие јогуртни пишии многу често ги правам за појадок, бидејќи многу нè најадуваат. Наместо леб ги правам нив, а потоа ги комбинираме со кајмак,...

Посни лепињи на вода кои се дујат како перничиња, остануваат свежи...

Овие вкусни лепињи се најдоброто нешто што го јадам додека постам. Се прават од само неколку состојки, а вкусот мора сами да го доловите....