Дома Тагови пилешки роалт

Таг: пилешки роалт

Роловано пилешко, меко и вкусно – прсти да излижеш!

Фото и рецепт: Тинина кујна Потребни состојки: 4 парчиња пилешко бело месо Сол по вкус Црн пипер Сланина Шунка Сенф Постапка: Пилешкото месо се зачинува со сол и мелен црн пипер па се...