Дома Тагови пенис

Таг: пенис

Секоја вечер ве буди потреба за мокрење? Еве како да се...

Отежнатото излачување на урината честопати е предизвикано од бенигна хипертензија на простатата, бидејќи се зголемува притисокот на уретрата која пренесува урина од мокрачниот канал...

Вашиот палец го издава обликот на вашиот пенис, дланката неговата големина…

Научниците велат дека треба да заборавите на носот, големината на стапалата или неговата висина, туку погледот треба да го свртите на неговата дланка. Последните...

Овие знаци на лицето покажуваат каков му е половиот орган

Според таоистичката теорија, лицето открива сè. Ако ги знаете техниките за анализа на лицето, можете да ја откриете целосната личност на некој човек со...

Како да имате секс со мал пенис – совет од жена...

Неверојатни вести: сексот со помал пенис може да пружи поголемо задоволство! Ова е уште една приказна за величините, но сепак малку поинаква од другите. Голем број...

Туморот на тестиси зема голем замав – еве како да се...

Туморот на тестиси може да се открие во почетен стадиум, за што е неопходен редовен преглед. Туморот на тестиси може да се открие во ран...