Дома Тагови пелин

Таг: пелин

Најдобрите рецепти со пелин се пијат сега: За превенција од болести...

Доколку некогаш во животот имате гастроинтестинални проблеми, особено со работата на желудникот, пелинот е првата билка по која треба да посегнете, а се препорачува...

ШЕМАТСКО ЧИСТЕЊЕ НА ОРГАНИЗМОТ НА Д-Р ОГУЛОВ: Сè што е штетно...

Доколку некогаш во животот имате гастроинтестинални проблеми, особено со работата на желудникот, пелинот е првата билка по која треба да посегнете, а се препорачува...

ЖЕНИТЕ ОВА ГО МАЧКААТ НА НОЗЕ: Вените се повлекуваат без проблем

Пелинот е една од најстарите лековити билки. Освен што од него се приготвуваат препарати за бројни здравствени тегоби, може да се користи и надворешно,...

Лековито вино за болен желудник и чистење на крвта

Пригответе ја следната смеса: Потребни состојки 20 г издробен прополис 50 г сув лист од пелин (artemisia absinthium) 200 мл алкохол 70% Постапка: Измешајте ги состојките во стаклена тегла или...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"