Дома Тагови печурки под УВ

Таг: печурки под УВ

Една порција печурки ќе ве снабди со витамин Д – еве...

На научниците одамна им е познато дека одредени видови печурки имаат антиту.морно дејство. Сепак, што е со лесно достапните бели печурки познати како шампињони? Ние...