Дома Тагови печива со мед

Таг: печива со мед

Печива со мед меки како душа – трикот е во глазурата

Фото и рецепт: Сабина Абделрахим Овие слатки печива нема да ве остават рамнодушни. Тестото се приготвува со мед, јајца и млеко. Потребни состојки: 2 јајца 3 супени лажици...