Дома Тагови печен компир

Таг: печен компир

ПЕЧЕН КОМПИР СО МАЈОНЕЗ И ПАЛЕНТА: Подеднакво е вкусен и топол...

Рецепт на Ивана. На многу едноставен начин пригответе голема количина на компир, а за кратко време. Тој ќе биде мек и вкусен, а секој...

МАНАСТИРСКИ компир од рерна: толку вкусно, а ќе ве чини само...

Манастирски компир со лук - крцкаво, сочно и многу вкусно. Јадењето е заситно, па можете да го приготвувате и во периоди на пост. Компирите...

ГОТВАЧ ОТКРИ НЕОБИЧЕН РЕЦЕПТ ЗА НАЈДОБРО ПЕЧЕН КОМПИР: За крцкава коричка...

Врвен готвач откри една своја тајна во готвењето, метод за кој сме сигурни дека никој досега не го објавил ниту испробал. Ако некој сепак...

Посен МАНАСТИРСКИ компир од рерна: толку вкусно, а ќе ве чини...

I РЕЦЕПТ: Манастирски компир со лук - крцкаво, сочно и многу вкусно. Јадењето е заситно, па можете да го приготвувате и во периоди на...

Фантастичен рецепт: РЕШ КОМПИР во рерна КРЦКАВ супер за закуска

Доколку ви се најавиле гости а сакате да ги изненадите со една убава домашна закуска, еве еден предлог како можете тоа да го направите...

Ако вака го испечете компирот – сите ќе лудуваат по него...

Потребни состојки: 1-2 кг млад компир сол, црн пипер, вегета, малку масло 2 лажици путер/ маргарин Сусам по желба малку сув магдонос (може и без него) Постапка: Компирот сварете го заедно...

КРЦКАВ КОМПИР: дури пред некој ден кај другарка ми открив во...

Потребни состојки: 4-5 компири со средна величина по вкус сол и црн пипер 1 лажица вегета 3 лажици пченкарно брашно по потреба масло 1/2 лажичка црвен пипер во прав Постапка: Компирот измијте...

ПОСНО: Компир од рерна на манастирски начин – ручек за само...

Вкусно и брзо јадење, може да се приготви за ручек или вечера. Потребни состојки: 1 кг компир, 200 мл маслиново масло, 2 исцедени лимони, 6 чешниња лук (секое чешне...