Потребни состојки:

1-2 кг млад компир

сол, црн пипер, вегета, малку масло

2 лажици путер/ маргарин

Сусам по желба

малку сув магдонос (може и без него)

Постапка:

Компирот сварете го заедно со лушпата (внимавајте да не се превари).

Тргнете од оган, исцедете и додадете ладна вода за побрзо да излади.

Излупете го компирот и ставете го во огноотпорен сад во кој сте ставиле масло и путер.

Додадете зачини и сусам.

Промешајте добро и печете на 250 степени додека компирот да добие убава боја.

На крај доколку сакате, одозгора наросете со сув магдонос.

coolinarka.com