Дома Тагови пченкарна свила

Таг: пченкарна свила

Лековити рецепти со пченка: за слабеење, притисок, воспаление на јајници, бубрези,...

Иако во пченката можеме да се сладиме во текот на целата година, онаа која ја јадеме на почетокот од есента содржи најмногу хранливи материи....

Чај од ориз, јачмен и пченкарна свила: Спас од летните горештини,...

Заедно со пченицата, пченката е најздравата житарица. Пченката е чист благослов за цело тело, но сите ја правиме истата грешка при готвење. На многумина...

Чај од пченкарна свила, го намалува притисокот и го исфрла каменот...

Досадните нишки кога се обидувате да исчистите кочан од пченка пред да ја сварите, најчесто завршуваат во ѓубре. Тоа е пченкарната свила, која е...

Чајот од пченкарна свила лекува сè: спас за црниот дроб, бубрезите,...

Тешко е сите благодети од овој чај одеднаш да се набројат. Прочитајте повеќе за лековитоста на овој чај и како се приготвува. Пред сè треба...

Чај од пченкарна свила: Извонредно средство за елиминирање на отоци и...

Пченкарната свила многу долго се користи како природен лек, а потребно е да се исече пред опрашувањето. Потоа се суши во сенка на умерена...

Намалува болки и грчеви во бубрег – Лековитоста на пченкарната свила...

Пченкарната свила многу долго се користи како природен лек, а потребно е да се исече пред опрашувањето. Потоа се суши во сенка на умерена...

Пченкарната свила е топ бр.1 за лекување на бубрези и отечени...

Не ги фрлајте тенките свиленкасти влакна кои се сместени под листовите на пченката. Тие се природен диуретик и отстранувач на токсините од телото. Исчистете го...

Испијте го ОВА, а следниот ден облечете ги панталоните и забележете...

Кога претеруваме со внес на сол, шеќер и масти, најчесто тоа веднаш влијае врз нашето здравје, бидејќи доаѓа до задржување на течностите во организмот. Дисбалансот...