Дома Тагови пчелар

Таг: пчелар

Ако познавате пчелар, тогаш можете да го имате најубавото лице во...

Што е пчелин восок? Тоа е сосем природна супстанција која служи како материјал за изградба на саќето, а воедно го заштитува и од влага....

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на пчелини производи. Пчелите се неверојатни суштества, кои што и да...

Конзервиран матичен млеч во мед, во комбинација со јаткасти плодови –...

Во разговор со професионалниот пчелар Благојче Настевски дознаваме дека најбаран производ изминативе години е конзервираниот матичен млеч во мед, во комбинација со јаткасти плодови...