Дома Тагови пациенти

Таг: пациенти

Никој не дојде да го посети, ниту да праша за неговото...

Медицинската сестра која ја објави фотографијата на социјалните мрежи, напиша дека пациентот не бил посетуван ниту од роднини, ниту од пријатели, а само еден...

Откриени 2 нови симптоми кои предупредуваат на рак на кожа

Новото истражување направено во Jama Dermatology открива два нови симптоми кои укажуваат на рак на кожата, а тоа се болка и јадеж. ​ Научниците проучувале 268...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"