Дома Тагови патогени

Таг: патогени

Пробиотици и витамин Д3 – одлична комбинација за градење на имунитет...

Дали сте знаеле дека 70 до 80% од нашиот имунитет e локализиран во цревата? Слузницата на тенкото црево е полна со лимфни јазли. Овие лимфни...

Најдовте влакно во супата? Или можеби мува? Еве што велат експертите

Се разбира, ужасно грозно е кога во вашата чинија ќе најдете инсект или влакно од коса. Но дали знаете, дали е тоа опасно за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"