Дома Тагови парена торта

Таг: парена торта

Сочен и вкусен колач, а рецептот е многу едноставен, се прави...

Сочен и вкусен колач кој се приготвува многу брзо, рецептот и постапката се многу едноставни, а добивате колач за сите вкусови и сите пригоди. Потребни...

Домашен КОХ, вкусен сочен колач кој потсетува на среќното детство –...

Фото и рецепт: Ksenija Veljkovic Потребни состојки: 5-6 јајца 5-6 лажици шеќер 10-12 лажици гриз 2-3 лажици брашно ½ лажиче прашок за печиво *количините одредете ги сами (5 јајца со 5...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"