Дома Тагови памук погачи

Таг: памук погачи

МЛЕЧНИ ПАМУК ПОГАЧИ – често ги правам, меки се како душа...

Фото и рецепт: Даниела Никадиновиќ Потребни состојки: 1 квасец, 100 мл млако млеко, 1 лажичка шеќер, 1 лажица брашно, 50 г растопен путер, 100 мл јогурт, 1 јајце, 1 белка од јајце, 1 лажичка...